Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vítejte na stránkách naší smečky

Sportovní

 Naše coursingové začátky :-)))) čtěte odspoda

7. 4. 2007

Trénink coursingu Brno na Panské Líše.

Tak už je to opět tady, další vynucený běh pro paničku. Tentokrát to ale neměla být idylická rovinka, nýbrž docela slušný kopeček. Jediné, co mě trochu uklidňovalo byl fakt, že tam nejsme úplní nováčci (narozdíl do Coopra, Cliffa a Djangy), takže nebudeme běhat sami. Tak jsem se aspoň bavila tím, že jsem majitelky zmiňovaných pejsanů provokovala, že to se musí běžet min. dvakrát, aby si to člověk užil apod. Bohužel jsem si neuvědomila, že všichni tři jsou plemeno rhodeský ridgeback - tedy talenti od přírody právě na coursing, takže holky si možná trochu popoběhly, ale rozhodně se tak nenamakaly jako já minule :-) Nicméně jsem se nemusela vůbec obávat, neboť Grippen letěl jako stíhačka :-), takže ve druhém kole (a i třetím) už běžel v tandemu s Texinkou (zkušenou matadorkou). Tentokrát tam neměl svoji vrstevnici Infinku, která se totiž právě stávala ženou tedy fenou a háravky na coursing mají zákaz.

Takže tentokrát to bylo sice vzrůšo, ale ne takové jako minule. Nekonalo se žádné pasení (už byli na G. připraveni a nedali mu ani záminku) tudíž zmizení z ničeho nic. O zábavu tentokrát postaralo duo nováčků Cliff&Cooper, kteří po zjištění, že nemůžou běžet hned (nebyli na řadě) jak by chtěli, spustili tak nádherně sladěné vytí, že by si i praví vlci museli "sednout na prdel" :-) Byli naprosto dokonalí, s čímž souhlasili všichni v okolí, bohužel až na paničku Marťu. Ta je chudáky odtáhla na nedaleké parkoviště a zavřela do boudičky :-))) A tak se nadouvala boudička (jak kluci zakláněli hlavičky) a z ní se ozývalo vauuuuuuu vauuuuuuuuuu :-)

Tento super výlet jsme zakončili koupelí v rybníku Apollo (Lednico-valtický areál).

Všechny moje fotky jsou na webu: www.luculda.rajce.net

18. 2. 2007

Trénink coursingu na letišti v Brně Medlánkách.

Grippíkův první trénink proběhl naprosto úžasně a hrozně nás to chytilo.  Byla sice pěkná kosa,  ale stálo to za to. Na ukázku jsem zde stáhla několik fotek (snad to nebude autorovi vadit), jinak všechny úžasné fotky jsou na stránkách: www.coursingbrno.cz

Běželi jsme 2 běhy. První  jsem si nejvíc užila já, neboť chytrá borderka vůbec nechápala, co že má vlastně dělat. Střapec byl sice hodně hodně zajímavý ale nějak si prostě G. nedokázal spojit, že když paní na startu do teď mávala střapcem v ruce a nikam ho nedala, jak je možné že se naráz objeví o 3 m dál a ještě k tomu se pohybuje na zemi. Tak jsem si připadala, že první kolo honím střapec já a ne G. Chudák běžel stále předemnou ve směru, který jsem mu ukazovala ale evidentně nevěděl která bije :-) Bohužel člověk, který ovládá střapec neměl tolik pochopení a nenapadlo ho, že kdyby  chvíli počkal až ke střapci přiběhnu a ukážu ho psovi, že by to Grippkovi určitě došlo ... Tak jsme se proběhli, já myslela že vyplivnu duši (ten studený vzduch do mých netrénovaných plic nic moc), ale G. byl nadšený i tak a až v cíli mu to konečně došlo a střapec chytil :-)

Druhý běh už byl úplně o něčem jiném ( i když jsem se taky proběhla :-), střapec čekal na G. v cíli a když ho uviděl vyrazil. Běžel s takovým nadšením (a bez zkušeností), že si v první zatáčce málem zlomil nohu ale pak už to šlo ...  Nebyla by to ale borderka, aby neukázala, že borderka opravdu je (a že jen bezmyšlenkovitě neběží za něčím co se hýbe:-) a v poslední zatáčce se G. prostě rozhodl že ten střapec bude pást. Z dálky to vypadalo ... pes běží běží a naráz pes nikde ... ti kterým oči dobře slouží ale po chvíli zjistí že ta hrouda, co se najednou objevila kousek od dráhy navijáku není krtinec ale přikrčená borderka. A i když majitelka je pyšná, jak má šikovného pejska, do coursingu se tohle prostě nehodí, tak vyráží psíčkovi naproti aby ho vyburcovala k "bezmyšlenkovitému" běhu. Vše se podařilo (panička to uběhla), ale v cíli to G. zopakoval před celým obecenstvem (panička to samozřejmě neviděla, neboť byla na druhé straně :-). Ovladač střapce si G. vychutnával, takže G. prý krásně ukázal typickou přikrčenou chůzi,tak charakteristickou pro toto plemeno, s následnutím zakousnutím střapce (což asi tak typické není :-))) 

Pro velký úspěch jsme si zaplatili ještě třetí běh a tentokrát běžel v tandemu s Infinkou (Infinity Black Chevers). Bylo to úžasné, ale opět mě nenechal zahálet ...

 

TOPlist