Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vítejte na stránkách naší smečky

In memoriam Hawkey

Hawkey už je bohužel ve psím nebíčku.

Byl mým přítelem 14 let a 9 měsíců, opustil mě v listopadu 2011.

 

Hawkey z MASH 4077

24. 1. 1997 - 10.11. 2011

Byl to čistokrevný zlatý retriever bez průkazu původu.

 

 

Tak jak to bývá i já jsem jako malé dítě toužila po psovi, ale tak jak to taky bývá, spoustu dětí to opustí, ale mě ne. Tak jsem vytvářela nátlak dál a 15. 3. 1997 jsem si jela pro krásné sedmitýdenní zlaté štěňátko. Byl to nejkrásnější den mého života. Tak tahle se stal z „čecháčka“ morávák :-)

Jako zodpovědná majitelka pejska jsem už měla nastudováno vše o výchově štěněte a socializaci. Začali jsme velmi brzy navštěvovat různá místa a setkávat se s novými psími i jinými kamarády. Chodili do města, jezdili na výlety vlakem, autobusem, navštěvovali dětská hřiště, zastavovali pejskaře s hodnými kamarády, navštěvovali restaurace a hospody,trénovali povely, apod. Všechno naše počínání samozřejmě přineslo ovoce a z Hawkeyho se stal výborně vychovaný pes, za kterého jsem se nemusela vůbec stydět a mohla ho všude brát s sebou. Jen málokdy se za těch x let stalo, že bychom byli odloučeni.

Prožili jsme toho opravdu hodně, ušli několik stovek kilometrů po oblastech českých, strávili týden v Chorvatsku, každoročně přecházíme Pálavu, dokonce jsme absolvovali i 3 tábory agility ( i když jen první jsme cvičili, zbytek ho to nebavilo), jezdili spolu každý týden do školy, byl se mnou když jsem nastoupila do práce, prostě nerozlučná dvojka. 

Když jsem si pořídila svého druhého pejska, borderáčka Grippena, Hawkey  mu byl výborným učitelem a mně pomocníkem při krocení "divé šelmy" :-) Naučil ho zachovat klid v nepříjemných situacích tak jak to uměl jen on.

Svůj úkol splnil Hawkey na 100% a z Grippíka vyrostl šikovný výborně socializovaný pejsek. Je velice poslušný a i když mu někdy nějaký zvuk nesedne, zvládne to výborně.

Poslední 3 roky byl "Koko" opravdu starý pán, kt. už špatně slyšel a nerad poslouchal. Jediná jeho radost bylo jídlo jídlo a jen jídlo :-)) Přesto to byl čupr děděk, který neztratil svoji chytrost a jeho klidný důchod si nenechal rušit ani novým přírustkem - československým vlčákem Kamilem.

Hawkey byl můj osudový pes, nejlepší pes mého života, můj nejlepší kamarád, můj parťák, nikdy na něj nezapomenu.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fotky ze života 

 

TOPlist